Śladami Bhutanie jego wspaniałe cali do pierwszej cali do

Piątek, 20 marca oficjalnie Międzynarodowy Dzień satysfakcji, jeśli chcesz poczucie zupełnej błogości. A jego czas nie może być lepiej rzeczywiście. Teraz symbol nieskończonej harmonii dlatego przez lata Bhutanie, który był we wtorek świętował historyczny przejść do następnego etapu kwalifikacji do udziału w Pucharze Świata w 2018 roku, a następny Puchar Azji…

Kiedy miał kilka dni temu ponownie po miesiącu aktualizowany ranking FIFA, w centrum uwagi natychmiast stał się hiszpański wypadnięciem z pierwszej dziesiątki lub upadku w Anglii dla czeskiej reprezentacji.Z Bhutan zetknął się jedynym, który z jakiegoś powodu już na dole tabeli.

Zero punktów – i miał wciąż brzmi aktualny bilans selekcji krajowej, która została przyjęta pod skrzydła FIFA do roku 2000 i utopijne miejsce wśród elity światowej konkuruje po raz pierwszy w swojej historii.

Ona ponure karty bez jasnym miejscu, dlatego zaskoczyła kilka. reprezentacja Bhutanu, mimo wszystko, na długo zanim ostatni spotkał się 20 miesięcy temu, przy okazji Mistrzostw Azji Południowej 2013

Ale od tego czasu wiele się zmieniło w sposób naturalny.Podczas konkurent pozostały takie same; Sri Lanki pomysł, że nawet tym razem wszystko przez siebie i weźmie dość sprawnie, ale nie miał solidne podstawy.

Jednym z Sri Lanki strajkujących Podobnie jak przed pierwszym gwizdkiem, choć dosadnie jasny plan na zwycięstwo w stosunku 4: 0. I jego kolega mógł łatwo w pierwszej rundy kwalifikacyjnej znakiem patetycznej tuż za „stratę czasu”. Ale wszystkie te patetyczny deklaracje Bhutanu lodu i bardziej kroki – i tym bardziej szkoda, dlatego Islanders pękło na obu arenach.

Po raz pierwszy zrobił to bajka.Wyśmiewany „Druk Yul”, a następnie utrzymać pierwszego zera po prawie dekadzie bezowocnych wysiłków, a także po prostu kredą swoją czwartą wygraną w historii.

Na krajowym Changlimithang Narodowej, po 12 latach, zwłaszcza po ostatnim strzale z łuku zamiast Cutan balonu, a następnie podejmowania postronnych namistrovanou Sri Lanka, przeszedł jeszcze raz – tym razem w nerwowym wyścigu z końcowym wynikiem 2: 1 I tak w końcu nie do pomyślenia, stało się rzeczywistością.

Na najwyższym boisko do piłki nożnej poza Ameryką Łacińską w pkt plus lub minus odpowiedni szczyt Gerlach tarcza miała na Sri Lance lub dwa razy w tygodniu pokłonić przed bandą entuzjastycznych amatorów, którzy divže lub otrzymanych opcji w tej kwalifikacyjnego cyklu, chociaż figura.Z tej okazji dał jej tylko jednorazową dotację z FIFA (7.650.000 EUR CZK).

A Bhutanu dał każdemu od razu jasne, że w pełni zasługuje na…


Start

< img src = "http://s22.postimg.org/e4qknh0oh/3000_meters_high_up_in_the_Himalayan_Mountains_s.jpg" width = "400" height = "260" alt = "obraz"> Start wysoka w Himalajach leżących legowiska Klasztor Tiger. Źródło: shadowchief.com

Home


Home Królestwo Bhutanu w każdym razie nie jeden z trybów nejpropíranější tej planety, jej honorowe miejsce na szeroki wachlarz ważnych wydarzeń na świecie, jednak, jak jest więc z łatwością ptasie pióra.

Pierwszy ogólnopolski zakaz wyrobów tytoniowych? W Bhutanie. Premiera konstytucyjnie zagwarantowane ochronę środowiska?Również w Bhutanie. Z inicjatywy króla zrezygnować z monarchii absolutnej i płynnie migrować do konstytucji? Nie ma problemu – Bhutan 2006. mahajany, jedną z trzech form buddyzmu, ogłoszony religią państwową? Tylko w Bhutanie. Bank lub asfalt? Aż do lat 60-tych nie było nie brakuje nikogo.

Mimo to bajki jak to władcy, który górskie kolarstwo codziennie pokonuje nieludzkie mogę inspirować kraj do ustanowienia tradycji „Tour Smoka” przecinających piersiach scenerii (jeśli to możliwe z Buddy w tle)…nawet ci szczerze, nie jest fikcją.Jest wręcz przeciwnie. Bhutan nawet co roku, biorąc specjalne „Bike-wakacje”, a w przypadku braku prostych po prostu w porządku

Ten wyjątkowy i niezwykle izolowane państwo – których jedynym poważnym partnerem handlowym pozostaje starsza siostra z Indii, i których jedynym znaczącym artykuł stanowi nadal coś tak prostego jak gruba, czy elektrowni wodnych, bogata sieć rzeczną – oni po prostu idzie swoją drogą i na geopolitycznej mapie Bhutanu jest bez przesady jako całkowicie odrębny podmiot

Gdzie jesteś. jednak nieco przesadza, gdy jest zajęty wykreślenie Bhutan jako coś całkowicie mityczną.W rzeczywistości całkiem najgorszym przypadku jest to, że stan dumnie zamknięta została przedstawiona jako prawdziwy obraz słynnego terminu literackiego „Shangri-La”, który w 1933 roku brytyjski pisarz James Hilton został zdefiniowany jako tajemniczej doliny, izolowanym górskiej dolinie, gdzie ludzie powoli się starzeje i żyjącego w stanie absolutnej harmonii. Czysta rozkosz.

Nie, że być może te głosy były niektóre jawnie fałszywe nuty. Ale to było w 1972 roku sam czwarty król Bhutanu, kto jest ich polityka ODA nazwie jako próbę „wielki narodowy szczęście” zamiast najwyższy produkt krajowy brutto.Stan umysłu tak wyraźnie umieszczając go naprzód stanu gospodarki, a ślady takiej mentalności znajdują się po drugiej stronie Bhutanu dzisiejszym społeczeństwie

„Koncepcja Shangri-La jest problematyczne, ponieważ jest wytworem naszej wyobraźni zamknięte w starożytności. Shangri -la nie zna toalety, dróg, szpitali i szkół, „, jednak przypomniał rok temu na Stróża blogera Randall Krantz, którzy nezkrášlenou rzeczywistość dziobanie na własną rękę ze stanowiska doradcy do Bhutanu wykonawczej pośrednie – z pierwszego rzędu w ten sposób niewątpliwie uwzględnia trwającą modernizację w całym kraju.

„poziom (lokalne) kształcenia należy do najwyższych w regionie, zarządza powszechną opiekę zdrowotną, sieć jest dostępna dla 99% populacji, a nawet najbardziej odległej wiosce wysoko w Himalajach wkrótce będzie czekać elektryczność, „ jest obliczana na innych liniach Krantz. Które powinny być traktowane jako problem do własnej aranżacji, ale także bezpieczne.Wszystkie Bhutanu dzieci są w szkołach obowiązkowe nauczanie języka angielskiego.

A źle ich czas kokonie stwierdzają, że do 1952 roku, ostatecznie odrzucił pojęcie niewolnictwa nie jest otwarty jeszcze tylko wewnątrz, ale na zewnątrz.Zasadnicze znaczenie w tym kierunku było wprowadzenie telewizji – dla nas już skończył powszechne dla Bhutanu względnej nowości.

Do 1999 roku ten wynalazek był fakt wszystkie Bhutanu gospodarstw domowych całkowicie zamknięta, a teraz młodzi piłkarze – tacy jak my – oglądanie swoich idoli w akcji i żyć dobrze, gdy nie polegać wyłącznie na zakurzonej VHSky jak poprzednio. „Telewizja wpływem mnie ogromnie, ogromnie pomógł mi do tego poziomu gry,” przyznaje 24-letni kapitan współczesny Bhutanu wyboru Karma Shedrup Tshering.

Obecny trener niedoceniany reprezentacja Chokey Nima kula w jakikolwiek Temperatura jego 12-letniej kariery międzynarodowej nie mogą być wykorzystane.Wręcz przeciwnie, częściowo z powodu wizji zerowej prosto uczestniczył w najtrudniejszej historii czas kwalifikacyjna porażka Piłka nożna – około 15 lat spanking 0:20 bezlitosne ręce Kuwejtu.

“Ja nigdy nie zapomnę” zwolniony trener 49-letniej. „Oddawanie im cztery kary (czwartym gambled przeciwnika bramkarz.


– red. Ed)…I sami jeszcze Stracili dwie czerwone kartki wydatki na boisku 90 minut nie było łatwo Taktyka nigdy nie mieliśmy pojęcia”


Home

obraz Start piękny stadion w Thimpu.Źródło: dreamsofvictoriapark.wordpress.com

Home


Home For jeśli Bhutan była surowa lekcja; Ale najważniejsze jest to, że lokalna piłka nożna po podobnym fiasko nie pozostanie tylko tępo stoją nadal.

To prawda, że ​​liga krajowa scena niedawno rozszerzony poza stolicy Thimpu, jej pomocnicy wciąż trudno znaleźć środki, aby tworzyć własne mundury, a często zdarza się, że nawet dwie konkurujące ze sobą kluby trenować bo obok jeden z nich jest nie tylko trenerem. Jednak na poziomie międzynarodowym Bhutanu oczywiście poszedł do siebie.

W Sri Lance „Druk Yul” przez miesiąc przygotowuje w zdalnym Tajlandii, zapewniając podobny klimat jak Cejlon.Nowo mianowany Chokey Nima, który w ubiegłym tygodniu zadebiutował na dużym jako trener, oprócz swojej pierwszej nominacji też nie usuwać i zbudował chatę ładnie od podstaw, wyłącznie zgodnie z ich życzeniami.

starszy reprezentacja kadry Bhutanu i teraz liczy między innymi parę uczniów szkół średnich, a większość to studenci z każdej klasy. Dlatego chyba nie dziwi fakt, że średni wiek obecnego Nyimy třiadvacítky tylko wąsko przekracza 20 lat, a prawdopodobnie cały obraz idealnie ilustruje fakt, że jedynym ocalałym z jesieni 2013 – samotny legionista Chencha Gyeltshen – w maju tego roku obchodzi tylko jego 19thurodziny.

Teraz reprezentant Tajlandii Buriramu uczestniczy w tegorocznej Lidze Azji Mistrzów nie jest przypadkiem również jedyna nazwa na zaplanowany, który w wywiadzie przed meczem z szanowanej reporter BBC i New York Times James Montague był w stanie wyposażyć i serbski Sri Lanka pilot Nikola Kavazović.

Dokładna treść nazwiskiem atakującego, choć Balkánec w jednej chwili nerozpomněl, ale jest teraz po prostu passé.Agile Gyeltshen miał całej obciążone dvojutkáním dwukrotnie zawieszony, raz wybity bar i kilka razy wahał się w ciekawych możliwości. – który prawie na pewno pewność, że Kavazović następnym razem błąd uczeń w każdym wywiadzie odbywa

Według największym Bhutan nadzieję ostatecznie już w tak młodym wieku pochwalić całkiem wyjątkową aurę.Bezzwłocznie na portalach społecznościowych wreszcie otrzymał niektóre z tych dziwacznych pseudonimów takich jak „Bhutanu Ronaldo”, a jego profil na redaktorów Wikipedii najmniej wzbudza podejrzenia. (I słusznie, że to dlatego, że naprawdę nie było).

Jako jedna z gwiazd reprezentacji teraz również Chencha Gyeltshen plasuje się szczęśliwym garstki graczy, czyli krajowa federacja piłki nożnej miesięcy nagrodzony równoważne miły cztery tysiące koron. Piłka nożna to nie sto procent zajmie tylko sam.

Reszta jego przedstawiciela kolegami zarabia na życie w biurze; Tak więc, z chwalebnym wyjątkiem kapitana zespołu Karma Tshering Shedrupu.On jest tylko jeden między dwoma pojedynkami zamiast treningu krótko zgłoszonych z powrotem na służbie – i uczynił to jako pilot krajowych linii lotniczych DrukAir.

Nawet Tsheringův lot powrotny do Singapuru był jednak niczym w porównaniu do tego, co odwetowe przed meczem Thimpu musiał wziąć Sri Lanki. Cztery transfery i niespokojny pospávání terminale lotniskowe, to na pewno nie jest Lebeda – a już na pewno nie idealne przygotowanie do bitwy, która ostatecznie może wpędzić w stan długiej hibernacji

Co jest rzeczywiście dokładny opis sytuacji. który jest obecnie sami wyspiarze.Ze względu na świeże cykli łączenia kwalifikacji MS 2018 Puchar Azji w 2019 roku, ponieważ Sri Lanka w ciągu najbliższych czterech lat będzie odgrywać konkurencyjnej lód mecz w ciągu dwóch lat mistrzostwach regionalnych

Bhutanu otrzymał on znacznie bardziej przyjemny program, -. I zarówno dla dni poprzedzających fatalny napotkać Thimpu, jak również dla tych, które są jeszcze przed nami on-line.

w drodze do domu z pierwszej walce w każdym razie Bhutanu pierwszy przystanek na krótką obchodów KFC oraz w rodzaju mini-obozów przed odwetem to nie mogło zabraknąć symboliczną wizytę w popularnej klasztoru. Doszło między innymi na rytualnym rzucie, na którym ważne decyzje przed odwołaniem samego Dalajlamę.Nawet tradycyjnie zwiastuje sumę pecha, numery nieparzyste są wręcz przeciwnie, dobry znak.

“I spadły trzy trójki, więc dziewięć. Myślę, że to był dobry rzut,” Tshering powiedział kapitan. I miał rację. piłkarze Bhútánští stoi teraz u progu zupełnie nowa, z dala od nieznanej przygody.

W połowie kwietnia będzie w Kuala Lumpur remis w drugiej fazie cyklu kwalifikacyjnej, osiem grup po pięć zespołów, a losy dnia obok świeżo koronowanych mistrzów Azji Australia znajdzie również Bhutan ze swojej skromnej szczyt w postaci 187 . miejsce na rankingu FIFA (grudzień 2008).

“Teraz musimy być jak grać przeciwko Japonii,” uśmiechnął po heroicznej procedury trener Nima.A jeśli ktoś nie było do śmiechu…

O tym, jak ważny kamień milowy w historii tego sportu Bhutanu rzeczywiście idzie, to na pewno pokazuje tylko czas. Coś niezapomniane i trwałe na swój własny sposób, jednak ten mały cud spod Himalajów po wszystkim znaleźć teraz. Bhutan miałem jeden ten pozornie banalny procedura, bardziej lub mniej straciły dziewictwo.

Po raz pierwszy na szczeblu międzynarodowym dostaje prawdziwe, bez domieszek słowa pochwały. I po raz pierwszy amatorzy Bhutan może do pewnego stopnia być postrzegane jako profesjonaliści; raczej jako wspaniały materiał jako szorstki, jednak musimy brać poważnie.Materiał, którego fan base w wtorek zadebiutował w organizowaniu czegoś tak banalnego jak meksykańskiej fali.

Jednak, aby lepiej zrozumieć, jak niepewnie w swoich butach do Bhutanu w tej pozycji są, musimy najpierw wziąć pod uwagę rzeczywisty podgląd miejscowej ludności do Sport jako takie.

Już wyżej mówiliśmy, że taka jazda na rowerze jest królem dokładnie takie same, jak dla zwykłych mieszkańców Thimpu stylu życia, a nie zwykłą aktywność, hobby, nie mówiąc już o regularnym zadanie.

A jeszcze dalej w tym kierunku traktuje łucznictwo, prawdziwym narodowym sportem Bhutanu. Cóż, “sport”…jeśli mówimy o turniejach na najwyższym poziomie, to znowu raczej ostateczny demonstracja bogatego dziedzictwa kulturowego kraju. „Bo jeśli mamy zamiar strzelać z łuku, to nie chodzi tylko o to. -. Łuczników uczestniczących i zbiorowy śpiew i taniec Są one połączone z innymi członkami rodziny to w zasadzie jak imprezy społecznej” wyjaśnia prezes Bhutanu Bowman Federacja . Lyonpo Kinzang Dorji

Dodatkowo, silna tradycja łucznictwie w rzeczywistości łączy się doskonale z rzeczywistymi naukami buddyzmu – i cięciwa napięcie dąży przede wszystkim oczyszczenie głową.Oraz że w ujęciu ogólnym jest to sprawa dla całej firmy, a nie tylko garstka zapaleńców, ale również demonstruje sposób nagradzania zwycięzców że krajowe mistrzostwa w łucznictwie.

Biorąc pod uwagę, że Bhutan dziedziczyć własności z matki na córkę, a nie „klasyczny” z ojca na syna, obecne ceny mogą znaleźć praktyczne domowego typu pralki, lodówki i kuchenki mikrofalowe.

I wreszcie sam akt łucznictwa nie jest przywilejem mężczyzn, a wręcz przeciwnie – ostatnie igrzyska olimpijskie w Londynie, małe królestwo triumfujący tylko kobiety (dwa). I jeszcze ta podróż nie miały żadnego właściwego owocu?Że mimo wszystko nie wystarcza; łucznicy i łucznicy ponadto domem dla strzelnic himalajskich pokonać bardzo różne dystanse, i ogólnie cała tradycja Bhutan jakoś przechodzi do wszystkich standardów olimpijskich.

Autobusy krajowe zespoły lučištnických mieć zatem na lokalne mistrzostwa nadal zwracać uwagę przede wszystkim na to, aby uczynić je strzelcy podczas takich wydarzeń zbyt pijany, który na olimpiadzie naprawdę bezpieczny. “W Bhutanie nie mamy tradycji sportowych,” westchnął, po czym we wrześniu 2013 sekretarz generalny lokalny Sonam Komitet Olimpijski Karma Tshering dla The New York Times.

I tak, to prawda , Wtorek Bhutanu kamień milowy w historii futbolu, jednak może stanowić kamień milowy bardziej dalekosiężnym znaczeniu.

Sport zaprojektowane (przynajmniej w tych częściach) wyłącznie przez mężczyzn – a jednak tylko niewielki procent z nich – mieli za chwilę de facto wynajmowane głównych kanałów telewizyjnych i prawie wszystkich strategicznych nośników reklamowych w kraju wysoce konserwatywny Bhutanu społeczeństwo nieco poszerzone horyzonty.

i po raz kolejny, że pogrążony w stan zupełne Bliss