W tenisie zaczyna polowanie na Djokovic

Bratysława. Serbski tenisista Novak Djokovic miał bajkowy sezon w ubiegłym roku. Słowacki trener Ward Mariana Vajdu wygrał trzy z czterech turniejów Big Four stał się numerem jeden świat. Teraz ma trudne zadanie obrony wyników roku poprzedniego. Z tronu, jakby chciał odsunąć swoje największe rywalki Rafael Nadal, Roger Federer i Andy Murray.

„W szczególności, Roger Rafa pójść na Novak, bo nie chcą pozwolić, aby być powtarzane vlaňajšok”, powiedział na początku nowego sezonu Reuters Argentyńczyk Juan Martin del Potro, zwycięzca US Open 2009. „Dla Djokovic będzie bardzo trudne do osiągnięcia takich wyników w tym roku.Powtarzam im może być tylko jeden z trójki Roger, Rafa, Novak. „Djokovic wierzy

Djokovic miał udane wejście w 2011 roku, wygrywając 41 meczów z rzędu i siedmiu turniejów z rzędu. Nadal przerwał dominację, znalazł recepturę i Federer. Hiszpan pokonał w ubiegłym roku we wszystkich sześciu meczach, Szwajcarzy ulegli w pięciu meczach tylko raz – w półfinale Roland Garros.

Korzyści psychologiczne potwierdzone na początku tego roku w turnieju charytatywnym w Abu Dhabi, z Federer gładko uporać 6: 2, 6: 1.

„Przed, nie wierzą, że mogą pokonać, teraz mam więcej doświadczenia”, mówi 24-letni Djokovic.Pod koniec Turnieju Mistrzów w Londynie czuł się odsłonięty, ale w Melbourne ponownie uśmiechem. „Fizycznie i psychicznie jestem w pełni sił. Ponownie, jestem głodny zwycięstw. Mam nadzieję, że wynik, mogę powtórzyć ostatni rok. „

Djokovic zmienił jego realizację, które pozostały jeszcze z diety bezglutenowej. Udał się do Melbourne na dziesięć dni przed turniejem, aby być doskonale przygotowane. Przed wygrywając Australian Open 2008.

„W 2009 roku byłem w stanie obronić tytuł.Nie mogłem znieść presji, „przyznał serbski tenisista. „Teraz jestem jednak zupełnie inny zawodnik.” Lendl pomaga Murray

Djokovic prześladowcy snuł plany zostać przezwyciężone i zastąpione na tronie świata.

he rozwija się nowy producent babolatku rakietowy, który jest cięższy niż poprzedni. Chce grać agresywny tenis. „Mam nadzieję, że ta rakieta pomoże mi, że miałem w doprowadzeniu więcej strajków,” wyjaśnił liczbę światowej. „Może uda mi się wygrać Australian Open, ale wierzę, że jestem w przyszłości przyczyni się do poprawy gry.”

Największą zmianą wprowadzoną brytyjski tenisista Andy Murray.Wynajął trenera Ivana Lendla i australijski mag tenis Tony Roche uważa, że ​​to najlepsze, co mogę zrobić.

Murray przed Lendlová oczy triumfował pod koniec ubiegłego tygodnia w turnieju w Brisbane, ale jego czas nadejdzie w Australian Open. Pochodzący z Szkocji dotąd w trzech finałach Wielkiego Szlema – Federer dwukrotnie i raz z Djokovic, jednak ani razu nie udało mu się wygrać.

Lendl stracił pierwsze cztery finału Grand Slam, ale potem stał się zwycięzcą osiem-krotnie i 270 tygodni był numerem jeden na świecie.